Po wybielaniu zębów...

Zalecenia po wybielaniu zębów - Biała dieta

Aby efekt wybielania utrzymał się jak najdłużej należy przestrzegać tzw. białej diety. Przez dwie godziny po zabiegu wybielania zębów nie należy jeść i pić niczego poza wodą mineralną. Przez 48 godzin po zabiegu należy unikać pokarmów i napojów barwiących zęby, ponieważ szkliwo zębów w tym okresie jest częściowo odwodnione i szczególnie narażone na ponowne wchłonięcie barwników. Osoby przeprowadzające dwutygodniową kurację domową wybielania zębów systemem nakładkowym, powinny stosować białą dietę przez cały okres wybielania i trzy dni po (w sumie 17 dni). Może to być nieco uciążliwe, ale warte efektu olśniewająco białych zębów.

Biała dieta polega na spożywaniu niebarwiących pokarmów i napojów. Należy unikać picia kawy, herbaty (również białej i zielonej), czerwonego wina, ciemnych soków (porzeczkowy, żurawinowy, malinowy itp.) coli i innych ciemnych napojów. Unikać trzeba ciemnych sosów, zup oraz warzyw i owoców takich jak buraczki, szpinak, czy jagody.

Nie wolno również palić, gdyż dym tytoniowy może w znacznym stopniu przebarwić wybielone zęby. W ciągu pierwszych dwóch tygodni po wybielaniu zaleca się również stosowanie łagodnej pasty wybielającej.


Wydrukuj tę stronę drukuj stronę

Top